Zawody powiatowe w koszykówkę chłopców

W dniu 22 marca 2022 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bełchatowie odbyły się zawody w piłce koszykowej chłopców o mistrzostwo powiatu bełchatowskiego. W zawodach uczestniczyła także reprezentacja chłopców Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie. Swoje mecze rozgrywała w grupie II, w której za przeciwników miała szkoły z Bełchatowa: ZSP nr 2, II LO. Chłopcy rywalizację zakończyli na pierwszym miejscu w grupie wygrywając oba mecze.

W pierwszym meczu w pokonanym polu zostawili II LO z Bełchatowa, wygrywając rywalizację 16:2. W drugim spotkaniu w grupie pokonali następną szkołę z Bełchatowa, a mianowicie ZSP nr 2, wynik końcowy to 19:6.

Mecz finałowy to rywalizacja z I LO z Bełchatowa. Po zaciętym meczu Nasi koszykarze okazali się lepsi o jeden punkt, wygrywając 11:10. Dzięki tej wygranej, nasza szkoła będzie reprezentować powiat na półfinałach wojewódzkich, które odbędą się w Piotrkowie Trybunalskich.

Skład: Piotr Szafrański, Tomasz Profic, Krzysztof Ciesielczyk, Marcel Majchrowski, Miłosz Dylak, Antoni Łażewski, Marcel Kozłowski, Patryk Kozłowski, Jakub Bujacz, Jan Gradoń, Michał Garbaciak, Maksymilian Zawiślak.

Opiekunowie: mgr Marcin Szymak, mgr Katarzyna Woźniak