Magia czytania Alice’s Adventures in Wonderland

Innowacyjna lekcja języka angielskiego miała miejsce w marcu 2022 roku w bibliotece szkolnej.

Uczennica klasy Ia  Zuzanna Stępczyńska zabrała koleżanki i kolegów z klasy w magiczną podróż śladami najbardziej znanej bohaterki Lewisa Carroll’a. „Alicja w Krainie Czarów” to przepiękna baśń, w której znajdziemy wiele wartości. Opowiada o dorastaniu, poznawaniu świata i wrażliwości. Pokazuje, jak wiele może nam dać otwartość na innych. To doskonała literatura dla dzieci, młodzieży i nieco starszych czytelników, ponieważ każdy w tej historii znajdzie coś dla siebie. Zuzanna z zaangażowaniem i dobrze wyćwiczonym akcentem czytała o przygodach po drugiej stronie lustra. Zasłuchani uczniowie ze słupieniem i wypełniali przygotowane przez koleżankę karty pracy.

Zajęcia zostały przygotowane i zrealizowane pod kierunkiem pani Anny Kołowrotkiewicz.

Co dokładnie da Ci obcowanie z anglojęzycznymi tekstami?

  • poszerzysz i utrwalisz słownictwo,
  • będziesz mieć okazję do zaobserwowania różnych konstrukcji gramatycznych o których wcześniej się uczyłeś, utrwalisz je sobie i przekonasz się, że są stosowane również poza podręcznikami do gramatyki,
  • oduczysz się tłumaczenia „słowo w słowo”, a zaczniesz rozumieć dany tekst całościowo. W rezultacie przestaniesz tłumaczyć swoje własne wypowiedzi z polskiego na angielski i nie będziesz popełniać tzw. „kalek językowych”,
  • poznasz mnóstwo zwrotów, wyrażeń i idiomów w języku angielskim – szybko wejdą Ci w krew i będziesz je stosować we własnych wypowiedziach,
  • utrwalisz sobie prawidłową składnię języka angielskiego i pisownię wielu wyrazów – Twoja umiejętność pisania po angielsku znacznie się polepszy. Zapraszamy do biblioteki, która posiada w ofercie również książki dostosowane do nauki czytania w języku angielskim.