„Kto nie skacze, ten nie gołąb”  

W dniu 28.03.2022 klasy 1a oraz 1b wybrały się do MDK w Radomsku na spektakl „Dziób w dziób” wyreżyserowany w ramach 60. Międzynarodowego Dnia Teatru. Spektakl został zaprezentowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną „Rekwizytornia Teatr” działającą w radomszczańskim MDK. Jedna z głównych ról była udziałem uczennicy klasy 1b LO – Zofii Sujaty.  

„Dziób w dziób” to współczesna sztuka, młodej dramatopisarki Maliny Prześlugi. Przedstawienie bawi i uczy. Bawią okrzyki wznoszone przez gołębie („Kto nie skacze, ten nie gołąb” i „Rządzą gołębie, zawsze gołębie, tylko gołębie”), a uczy tolerancji oraz empatii .  W sztuce poznajemy gang, który snuje plan zemsty na kocie za zjedzenie poprzedniego szefa. Wszystkie gołębie  pragną tylko jednego – spuścić łomot kotu. I tylko wróbel  nie do końca wierzy w winę czworonoga. Historia przyjaźni wróbla i gołębi jest nie tylko świetnie napisana, ale i dobrze zagrana. A obecność obu klas na przedstawieniu okazała się przyjemną odskocznią od codziennej szkolnej rutyny.