Zajęcia strzeleckie w ramach pierwszego dnia wiosny

W dniu 23 marca 2022 r. Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego „10 – ka” zorganizował zajęcia strzeleckie w ramach pierwszego dnia Wiosny na nowej Strzelnicy w Sulmierzycach, dla chętnych uczniów naszej szkoły w strzelaniu z karabinu sportowego KBKS, karabinu SKS i pistoletu Glock. Celem zajęć było podniesienie wyszkolenia strzeleckiego młodzieży z broni o kalibrze większym niż 5,6 mm oraz wyłonienie najlepszych strzelców.

Uczestnicy zajęć strzelali w konkurencji karabin sportowy (tarcza regulaminowa, przyrządy celownicze otwarte), karabin SKS (przyrządy celownicze otwarte), pistolet Glock (przyrządy celownicze otwarte). Strzelało ogółem 18 uczniów liceum i technikum. Do klasyfikacji zaliczono łączną ilość punktów z trzech konkurencji. Najlepsze wyniki wśród uczniów uzyskali:

  1. Przemysław Werk 2b – 171 punktów
  2. Weronika Wójcik 2b – 166 punktów
  3. Anna Barda 1m – 146 punktów
  4. Daria Gołasa 2b – 140 punktów
  5. Aleksandra Kin 1b – 120 punktów