Dzień bez kłamstwa – pudełko prawdy

Kłamstwo, czyli wypowiedź niemająca nic wspólnego z rzeczywistością, wypowiadane jest, aby celowo wprowadzić kogoś w błąd. W dniu bez kłamstwa próbowaliśmy wśród mieszkańców internatu znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego kłamiemy i w jakich sytuacjach. “Półprawdę” stosujecie, aby komuś nie zrobiło się przykro, smutno, a także z nudów, aby urozmaicić rozmowę oraz w celu zaimponowania rozmówcy. Kłamstwa, ogólnie mówiąc, towarzyszą wam m.in. w sytuacjach szkolnych, związanych z wyjściami z domu oraz wrażeniami kulinarnymi gotujących dla was. Każde przekłamanie niezależnie od motywów jest oszustwem. Pamiętajcie, że kłamstwo ma krótkie nogi, a o mijaniu się z prawdą świadczy mowa ciała. U kłamiących można zaobserwować zasłanianie się ręką, krzyżowanie nóg, przełykanie śliny, zmianę tonu głosu, może się pojawić jąkanie i potliwość, unikanie kontaktu wzrokowego, zabawa czymś, co znajduje się pod ręką. Dodatkowo przyspiesza tętno i wzrasta ciśnienie. Nie ma sensu komplikować sobie życia, mów prawdę (nie tylko w dniu bez kłamstwa)!

Dziękujemy za wszystkie prawdziwe i szczere spostrzeżenia związane z powyższym tematem.