… a może Uniwersytet Wrocławski

Klasa 3ag, w wtorkowe południe, spotkała się z Panią Agatą Mitek, przedstawicielką działu rekrutacji Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie 45 minutowego spotkania, uczniowie poznali historię wrocławskiej uczelni, rozkład kampusów uniwersyteckich, ofertę kierunków proponowanych przez uczelnię w roku akademickim 2022/2023, dodatkowo możliwości jakie mają studenci tej uczelni, w postaci programu wymiany międzynarodowej, umów bilateralnych, programu MOST. Ostatnim akcentem spotkania, była informacja jak wygląda rekrutacja na uczelnie wyższe, czym jest system irka, i jakie wyzwania czekają młodych ludzi, przy rejestracji na wymarzone kierunki studiów.

Spotkanie było okazją do poznania wrocławskiego środowiska akademickiego, a także poznania tajników procesu rekrutacji na uczelnie wyższe. Naszym tegorocznym maturzystom, życzymy dobrych wyborów przyszłych kierunków kształcenia, a wrocławskiej uczelni za możliwość organizacji spotkania online.