Finał Olimpiady Wiedzy Technicznej

2 kwietnia 2022 r. w Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) odbyły się zawody III stopnia (finałów centralnych) XLVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej. 41 uczniów szkół średnich z całej Polski rywalizowało w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszego technikum: Jakub Marciniak i Szymon Płuciennik z klasy 3 mg (technik mechatronik). Reprezentowali oni naszą szkołę i województwo łódzkie, gdyż jako jedyni z tego okręgu awansowali do III etapu OWT. Zawody polegały na rozwiązaniu jednego z dwóch zaproponowanych zadań oraz problemu technicznego w wybranej wcześniej grupie tematycznej.

Laureaci i finaliści tego szczebla zawodów mają zagwarantowane przyjęcie na określone kierunki studiów, zgodne z uchwałami Senatów wyższych uczelni technicznych w Polsce a uczniowie techników zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Organizatorem olimpiady jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, a z ramienia WAT był to Wydział Elektroniki i Dział Kształcenia. Uczestników przywitali dziekan WEL prof. dr hab. inż. Ryszard Szplet oraz dr hab. Stefan Góralczyk, prof. IMBiGS – wiceprezes FSNT-NOT. Zawody otworzył przewodniczący OWT prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak.

Aktualnie prace zawodników są oceniane przez autorów zadań. Podsumowanie tegorocznej edycji Olimpiady odbędzie się 8 czerwca br. w Warszawskim Domu Technika NOT.