O senacie RP wie dużo, a nawet więcej … na miarę indeksu uczelni wyższej!

8 kwietnia 2022 roku, odbył się finał ogólnopolskiego Konkursu, zorganizowanego przez Kancelarię Senatu i Katedrę Prawa i Instytucji Unii Europejskiej Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach obchodów  100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP.

Kapituła konkursu, której przewodniczył prof. Konstanty Adam Wojtaszczyk, przygotowała dla uczestników test wiedzy składający się z 50 pytań.

W finale konkursu udział wzięło 80 uczestników, którzy zakwalifikowali się do II etapu. Laureatami zostało 30 uczestników konkursu. Oprócz nagród rzeczowych i finansowych zwycięzcy otrzymają indeksy kilku uczelni wyższych.

Jesteśmy dumni z reprezentanta naszej szkoły – Filip Gaik, uczeń klasy 2a, uplasował się w pierwszej 30 uczestników konkursu, zdobywając indeks Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,  a  po decyzji Senatu Uniwersytetu Warszawskiego, Filip, stanie się szczęśliwym posiadaczem indeksu Uniwersytetu Warszawskiego.

Inspirującą sytuację można było zaobserwować w trakcie konkursu, przedstawicieli ZSP w Kleszczowie było więcej!! W sali  posiedzeń Senatu RP, gdzie odbywał się konkurs, obecna była również absolwentka naszej szkoły, która z ramienia Uniwersytetu Warszawskiego odpowiadała za organizację konkursu.

Filipowi, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!