Finał XX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

23-24 kwietnia odbędzie się we Wrocławiu III etap (finał) XX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, do którego zakwalifikował się uczeń klasy III mg Maksym Mosiewicz, reprezentujący TNT w Kleszczowie. Etap eliminacji szkolnych olimpiady odbył się 28.10.2021, brało w nim udział czworo uczniów i tylko Maksym zakwalifikował się do drugiego etapu, który był przeprowadzony w formie zdalnej 28.01.2022.

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej to Ogólnopolskie zawody dla szkół średnich w Polsce rozgrywane od 2004 roku (początkowo jako część Olimpiady Literatury i Języka Polskiego), a od 2005 jako zawody otwarte. Organizatorem jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zwycięzcy finału po wzięciu udziału w specjalnych przygotowaniach merytorycznych pod kierunkiem organizatorów mają możliwość reprezentowania Polski na Olimpiadzie Międzynarodowej.

Życzymy powodzenia Maksymowi i osiągnięcia jak najlepszego wyniku.