Dzień Ziemi 2022

Dzień Ziemi, największe ekologiczne święto, obchodzony był dnia 22 kwietnia.   

Jego celem było zwrócenie uwagi na ochronę środowiska, w tym promowanie zachowań proekologicznych.  

Również nasza szkoła aktywnie włączyła się w szerzenie i promowanie ekologii.  

Uczniowie byli autorami różnych ciekawych przedsięwzięć związanych z tym świętem. Tegoroczna jego edycja przebiegła pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Cała społeczność szkolna była do takiego „inwestowania” zachęcana. W ramach propagowania tych postaw Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów ufundowało dla wszystkich uczniów woreczki wielorazowe do przechowywania owoców i warzyw. Wielu postanowiło upiększyć szkołę ekologicznymi dekoracjami, plakatami czy ulotkami nawołującymi do troski o naszą planetę. Poziom edukacji ekologicznej w naszej szkole jest jednak bardzo wysoki – uczniowie segregują śmieci, oszczędzają wodę i dbają o środowisko przez cały rok, nie tylko w ten dzień.