Finał XX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej- tytuł laureata dla Maksyma Mosiewicza. 

23-24 kwietnia odbył się finał XX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. W tym czasie uczestnicy wzięli udział w wykładzie prof. Anny Turula „W pogoni za rozumem: matematyka, język i pianka marshmallow” oraz zwiedzali Starówkę Wrocławia i Ostrów Tumski. W zmaganiach finałowych uczestnicy rozwiązywali 3 zadania. Uczeń klasy 3mg Maksym Mosiewicz zajął ostatecznie 10 miejsce i zakończył udział w olimpiadzie otrzymując tytuł laureata. Olimpiada Lingwistyki Matematycznej jest olimpiadą interdyscyplinarną i może zwalniać z postępowania rekrutacyjnego na uczelnie wyższe, jest to jednak decyzja senatorów tych uczelni, np. na Uniwersytecie Jagiellońskim tytuł laureata pozwala uzyskać maksymalny wynik kwalifikacyjny na wszystkie kierunki, gdzie brana pod uwagę jest matematyka. 

 Gratulujemy Maksymowi sukcesu!