61. Wojewódzkie Zawody Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety – 2022” 

W dniu 28 kwietnia br. na terenie Ośrodka Szkolenia Strzeleckiego Shotbom Sp. z o. o. w Łasku Kuratorium Oświaty w Łodzi przeprowadziło 61. Wojewódzkie Zawody Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety – 2022”. Zawody odbyły się pod  patronatem Wojewody ŁódzkiegoMarszałka Województwa Łódzkiego, Starosty Łaskiego, Burmistrza Łasku. 

W przeprowadzonych zawodach uczestniczyło 14 zespołów reprezentujących 8 szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego. 

Zawody miały na celu popularyzowanie wśród młodzieży sportów obronnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszeniem umiejętności strzeleckich, co szczególnie w dzisiejszych czasach jest wyjątkowo istotne dla obywateli naszego kraju.  

Naszą szkołę reprezentowały zespoły, dziewcząt i chłopców wyniki:    

2 miejsce w województwie – dziewczęta w składzie: Milena Witkowska, Weronika Wójcik, Anna Barda  

5 miejsce w województwie – chłopcy w składzie: Dawid Dyła, Marcel Kozłowski, Mikołaj Grzybek  

Był to pierwszy start drużyn w historii szkoły w tych zawodach – gratulujemy udanego debiutu.