ABC młodego kierowcy

W dniu 30 maja w naszej szkole odbyło się już kolejne w tym półroczu spotkanie z przedstawicielami policji z wydziału drogowego KWP w Łodzi. Mundurowi przeprowadzili prelekcję na temat kierowania pojazdami przez młodych kierowców, którzy często prowadzą brawurowo pojazd pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, albo po prostu szpanują przed kolegami. Spotkanie było między innymi okazją do omówienia różnic pomiędzy przestępstwami a wykroczeniami związanymi z jazdą „na podwójnym gazie” oraz uświadomienia młodym kierowcom, jak poważne konsekwencje niesie za sobą takie nieodpowiedzialne zachowanie.

Celem spotkania było uwrażliwienie młodych ludzi, którzy od niedawna posiadają, bądź niebawem zdobędą prawo jazdy, na negatywne lecz bardzo często spotykane zjawisko jazdy pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. Prezentacja, którą przedstawiła asp. sztab. Marzanna Boratyńska, poparta była niechlubnymi przykładami, z jakimi pani policjant spotkała się w czasie swojej wieloletniej służby. Po spotkaniu na auli młodzież udała się przed budynek szkoły, gdzie przed wejściem stanął symulator dachowania. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzących instruktorów mogli sami zobaczyć, co dzieje się w momencie kiedy dochodzi do dachowania. Przekonali się jakie znaczenia mają wówczas prawidłowo zapięte pasy i jak niebezpieczne dla kierowcy i pasażerów są w takiej sytuacji leżące luzem w samochodzie przedmioty, choćby tak niewielkie jak telefon.

Mamy nadzieję, że będzie to dobra lekcja , którą uczniowie na długo zapamiętają.