X Edycja Konkursu Wiedzy Elektrycznej „Bezpieczna elektryczność” 

31 maja 2022 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego uroczyście nagrodzono zwycięzców konkursu. Są to: Krzysztof Zabłocki (miejsce II), Jakub Wiśniewski (miejsce IV), Antoni Włodarczyk (miejsce V) oraz Jakub Sztuka (miejsce IX).

Celem konkursu, który odbył się już po raz X jest rozpowszechnianie wśród młodzieży wiedzy na temat bezpiecznego kontaktu z elektrycznością. Przedsięwzięcie to wpływa na wzrost świadomość uczniów dotyczących obsługi urządzeń elektrycznych, propagowanie wiedzy i świadomości elektrycznej wśród uczniów ze szkół ponadpodstawowych, a także pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów. Na początku kwietnia odbył się szkolny konkurs wiedzy elektrycznej. Do I etapu przystąpiło 6 szkół z powiatów: bełchatowskiego, piotrkowskiego i tomaszowskiego. Łącznie do I etapu konkursu przystąpiło 111 uczniów.
Do II etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 17 uczniów, a przystąpiło 15 uczniów.  

Zakres tematyczny tego konkursu obejmuje wiele dziedzin, w tym także praktyczną wiedzę postępowania z urządzeniami elektrycznymi czy udzielania pomocy osobom porażonym prądem. Uczestnicy musieli wykazać się zatem szeroką wiedzą.

Nagrody zwycięzcom wręczył m.in. wicestarosta Jacek Bakalarczyk, który nie tylko gratulował wiedzy, ale także dopingował młodzież do wytężonej pracy, która – jak powiedział- zaowocuje w przyszłości.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, Wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Warszawie, Prezes Oddziału Piotrkowskiego SEP Jan Musiał. 

Powiat Bełchatowski – posty | Facebook

Elektryzują wiedzą | Powiat Bełchatowski (powiat-belchatowski.pl)

@Zdjęcie okładki – Starostwo Powiatowe Bełchatów