Finał Wojewódzki XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

27 maja 2022 roku na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu należącego do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi odbył się Finał Wojewódzki XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Organizatorzy, którymi byli: Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Łodzi, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Organizatorzy podkreślali, że zarówno zakończony już Turniej BRD jak również Turniej MTM wpisują się w stałą formę pracy profilaktycznej propagującej bezpieczeństwo, szczególnie wśród „młodych kierowców”. Każdy „młody kierowca” powinien pamiętać że jazda samochodem to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność nie tylko za siebie ale również za innych uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów, motocyklistów.
 Do rywalizacji stanęło 18 drużyn szkolnych z całego województwa wyłonionych podczas eliminacji regionalnych, w sumie ponad 60 uczniów. Konkurs składał się z kilku etapów: pierwszy to część teoretyczna, gdzie uczestnicy odpowiadali na pytania testowe przygotowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Drugi to sprawdzenie umiejętności praktycznych, jak jazda samochodem z talerzem „Stewarda” czy udzielanie pierwszej pomocy. Ze względu na złe warunki pogodowe odwołana została konkurencja jazdy motorowerem ?  

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Dawid Ciupa, Jakub Krok, Maciej Wąs
uczniowie zajęli 6 miejsce – Gratulujemy !