Zajęcia kulinarne

Dzień dobry, poproszę o umieszczenie zdjęć w zakładce internat. Z góry dziękuję Górazda Ilona

W Naszym internacie prowadzone są dla chętnych uczniów zajęcia kulinarne. Głównym celem zajęć jest poznanie przez uczniów podstawowych zasad zdrowego żywienia, nabycie umiejętności rozpoznawania podstawowych grup produktów, umiejętność przygotowania prostych posiłków opartych na zasadach zdrowego odżywiania, umiejętność prawidłowego i bezpiecznego  korzystania z przyrządów i sprzętu kuchennego. Uczniowie w czasie zajęć stosują się do zasady BHP , ppoż., organizacji pracy w kuchni, potrafią właściwie zaplanować pracę ,przygotować  i uporządkować stanowisko pracy, dbają o higienę i estetykę przygotowywania, podawania i spożywania posiłków. W sposób racjonalny gospodarują żywnością. Zajęcia kulinarne usprawniają motorykę małą, koordynację wzrokowo – ruchową, koncentrację uwagi oraz przede wszystkim  integrują społeczność internacką.