3 dni w Kudowie Zdrój i Pradze

W dniach 23-25 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ewy Zagaj, p. Renaty Patyk, p. Anety Walczyk i p. Elizy Jagły wzięli udział w wyjeździe do Pragi i Kudowy-Zdrój. Ten trzydniowy pobyt udało się zaplanować maksymalnie wykorzystując czas.
W poniedziałek uczniowie zwiedzili Kopalnię Złota w Złotym Stoku oraz labirynty pod Twierdzą Kłodzko. W trakcie zwiedzania poznali historię obu tych atrakcji turystycznych i ich dawne znaczenie dla okolicznych terenów oraz całej Rzeczypospolitej. Później mieli okazję zobaczyć Bazylikę w Wambierzycach i podziwiać jej barokowy wystrój.
Wtorek uczniowie wraz z opiekunami spędzili w stolicy Czech – Pradze, gdzie zwiedzali z przewodnikiem najbardziej rozpoznawalne obiekty w Pradze –  ulicę Paryską, plac prezydencki, Most Karola.
Trzeciego dnia na uczniów czekało nie lada wyzwanie – wspinaczka wraz z przewodnikiem sudeckim po trasie Szczelińca Wielkiego. Choć pogoda nie sprzyjała wyprawie, uczniowie wspięli się na labirynt skalny oraz zeszli z najwyższego punktu na Szczelińcu Wielkim. Tuż po tym odwiedzili założoną w 1784 roku Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdrój.