Sukcesy naszych uczniów – Emilia Dawid

Zapraszamy do 1 artykułu z serii sukcesy naszych uczniów. Przedstawiamy naszą uczennicę klasy II a językowej Liceum Emilię Dawid, która ma dopiero 16 lat, a sukcesów sportowych wiele. O swojej pasji jaką jest gra w golfa opowie nam sama Emilia.

„Golfem zainteresowałam się 7 lat temu i rozpoczęłam treningi w klubie Armada Bytom. Jest to od 4 lat najlepszy klub golfowy w Polsce, co potwierdza czwarty z rzędu Klubowy Puchar Polski. W klubie trenuje około 100 dzieci i juniorów. Całość zarządzana jest przez menagera – Jakuba Gustaw i trenerów. Sezon 2022 rozpoczęłam wyjazdem treningowym do Hiszpanii.

Po 2 tygodniach treningów przyszedł czas na turniej Corporate Volvo Golf Cup, na którym wśród 128 zawodników i zawodniczek z Hiszpanii, Niemiec, Anglii, Walii, Szwecji i Norwegii zajęłam 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i zagrałam najdłuższe uderzenie turnieju wśród kobiet – 229 m. tzw Longest Drive. Następny wyjazd treningowy to tureckie Belek, gdzie pierwszy raz trenowałam pod okiem trenera Kadry Narodowej. Wyjazd zakończył się turniejem, w którym zagrała kadra Polski i Turcji. Pierwsze zawody w Polsce to Audi Junior Tour na moim polu w Bytomiu. Zawody kończę na 1. wśród juniorek. Drugie zawody to ten sam cykl Audi Junior Tour w First Warsaw golf Club na którym zajmuję 2 miejsce wśród juniorek. Następne zawody to 3 dniowe Mistrzostwa Polski, gdzie zajęłam 6 miejsce. W zawodach U.S. Kids na Kalinowych Polach zajmuję 3. miejsce Kolejne zawody to cykl 5 Stars na polu w Sobieniach Królewskich, gdzie zajmuję 2 miejsce i dostaję powołanie do klubowych mistrzostw Polski. Następne zawody to Audi Junior Tour na Gradi pod Wrocławiem i 5 Stars na tym samym polu. W obu turniejach zajmuję drugie miejsca 4 razy pod rząd, gram rekordy życiowe! W Klubowych Mistrzostwach Polski po 3 dniach ciężkiej rywalizacji, 3 dogrywkach nasza drużyna Armada B w składzie Filip Białasiewicz, Tymon Tymoniewicz, Marcin Bogusz, Michał Nowiński i ja kończymy na 2 miejscu przegrywając jedynie z drużyną Armada A (z naszego klubu w Bytomiu). Audi Junior Tour na Binowie kończę na 1 miejscu wśród Juniorek.

Na dzień dzisiejszy jestem: * czwartą juniorką w Polsce wg rankingu na oficjalnej stronie Polskiego Związku Golfa * Vice mistrzynią cyklu 5 Stars * Mistrzynią cyklu Audi Junior tour * Vice mistrzynią Polski * Zdobywcą Klubowego pucharu Polski

Sezon trwa przede mną jeszcze jedne zawody. Finałowe Audi Junior Tour Masters na polu Lisia Polana pod Warszawą”

Serdecznie gratulujemy sukcesów, a wszystkich zainteresowanych gra w golfa zapraszamy do rozmów bezpośrednich z Emilią w szkole lub internacie.