Z Kleszczowa do Kalifornii – Los Angeles, San Francisco

W piątek 23 września 2022 r. pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz wraz z uczniami Jankiem Pawelcem, Jakubem Sztuką, Marcelem Słaboszem, Łukaszem Kasprzakiem uczestniczyła w spotkaniu przedwyjazdowym, które odbyło się w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział min. pan dr hab. proferor Politechniki Warszawskiej Radosław Koszewski, pani Renata Kaznowska – wiceprezydent Warszawy, organizatorzy, dyrektorzy i uczestnicy wyjazdu.

Grupa 30 uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych, w tym 4 uczniów z naszego Technikum Nowoczesnych Technologii, wyleciało rankiem w sobotę 24 września do Doliny Krzemowej.

Podkreślmy, że wspaniała przygoda naszej czwórki zaczęła się w naszej szkole w Kleszczowie. Pani dyrektor Agnieszka Nagoda – Gębicz w kwietniu 2022 r. podjęła decyzję o przystąpieniu do unikatowego projektu jakim jest Queen Hedvig Scholarship, skierowanego do uczniów dwunastu najbardziej renomowanych liceów ogólnokształcących i techników w Polsce. Po wielu działaniach organizacyjnych na terenie szkoły wyłoniono regulaminową „piątkę”, następnie uczniowie musieli wykazać się znakomitą prezentacją przed komisją konkursową i „zawalczyć” w głosowaniu internetowym. Szczegóły: https://www.queenhedvigscholarship.eu/.

Zwieńczeniem zmagań było przyznanie stypendiów w formie tygodniowego wyjazdu do Doliny Krzemowej w USA. Celem uczniów biorących udział w wyjeździe stypendialnym jest zdobycie unikalnego doświadczenia poprzez odwiedzenie szeregu instytucji i firm amerykańskich oraz poznanie możliwości rozwoju swoich umiejętności w przyszłości, a także zapoznanie się z kulturą amerykańskich studentów. Podczas wyjazdu stypendyści będą mieli okazję odwiedzić m.in. Stanford University, University of California Berkley, California Academy of Science, SRI International, San Francisco Museum of Modern Art, a także wybrane firmy badawcze z USA, takie jak Google i LinkedIn, gdzie spotkają się z osobami zarządzającymi najwyższego szczebla, Wiceprezesem LinkedIn oraz Dyrektorem ds. Produktów Google. Wyjazd może pomóc im także w osiągnięciu w przyszłości swoich planów naukowych oraz zawodowych.

Głównym organizatorem projektu „Queen Hedvig Scholarship” jest Queen Hedvig Academy, a organizatorami wspomagającymi projekt są Fundacja im. Księcia Józefa Poniatowskiego Wspomagania i Rozwoju Szkoły Nowoczesnej oraz Grupa Legalia Kancelaria Prawnicza Szczepanik. Dziękujemy organizatorom za innowacyjny projekt, w którym możemy uczestniczyć. Zachęcamy do śledzenia relacji na FB uczestników, Sympatyków biblioteki ZSP w Kleszczowie, a po powrocie będzie możliwość osobistego porozmawiania w szkole.

Drodzy uczniowie kolejne edycje stypendium przed Wami, to, że jesteście właśnie w naszej szkole to już pierwszy krok do spełnienia swoich marzeń, nawet o American dream.