Salon Maturzystów 2022

27 września 2022 roku uczniowie klas maturalnych LO (kl. IV A, kl. IV B) wraz z opiekunami: doradcą zawodowym p. Renatą Kiną-Neumann, wicedyrektorem szkoły p. Aleksandrą Ignasiak-Smelą oraz p. Emilią Ławską udali się do Krakowa na „Salon Maturzystów Perspektywy 2022”. Wydarzenie to odbyło się w budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego Auditorium Maximum. Była to szesnasta edycja tego wydarzenia, która w tym roku obejmowała 16 miast akademickich.

„Salon Maturzystów” to największa w Polsce kampania informacyjna dla uczniów klas maturalnych. Formuła imprezy jest niezwykle bogata. Obejmuje między innymi warsztaty, wykłady inspiracyjne, porady ekspertów z przychodni psychologiczno-pedagogicznych i urzędów pracy, badania predyspozycji oraz próbne egzaminy z przedmiotów maturalnych. Maturzyści znajdują zatem na „Salonie…” wszystko, co może ich zainteresować i pomóc w zaplanowaniu nauki! W trakcie krakowskiego Salonu nasi uczniowie uczestniczyli w wykładach i uzyskali komplet informacji na temat matury z wybranych przedmiotów od ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Mieli również możliwość poznać szczegóły wymagań rekrutacyjnych bezpośrednio od przedstawicieli uczelni z całego kraju.