Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny 

Jesteśmy jedną z ponad 200 szkół w Polsce objętych programem Kulczyk Foundation i Rossmann „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”. Nasze uczennice będą miały dostęp do darmowych podpasek przez cały rok szkolny 2022/2023. W toaletach znajdują się już „różowe skrzyneczki”. Przeprowadzimy również cykl lekcji na temat menstruacji. Oprócz samego dostępu do środków higienicznych podczas menstruacji dużym problemem jest także traktowanie jej jako tematu tabu. To normalna, comiesięczna sprawa, która dotyczy połowy populacji. Trzeba menstruację odczarować, by dziewczyny i kobiety nie czuły wstydu czy zażenowania w tej sytuacji, by środki higieniczne były czymś powszechnym w każdej toalecie. To nie jest problem marginalny, jak się może wydawać. Z badań przeprowadzonych przez Kulczyk Foundation wynika, że ubóstwa menstruacyjnego doświadcza około pół miliona Polek. 

Dziękujemy fundacji Kulczyk Foundation oraz sieci Rossmann za szerzenie wiedzy na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej oraz obdarowanie naszej szkoły całorocznym zapasem podpasek!