Automatycy z III T i II T na Wielkiej Czantorii

W dniach 10-11 października uczniowie klasy II T i III T wraz z opiekunami, p. Anna Harciarek, p. Anna Kołowrotkiewicz, p. Renatą Kina-Neumann oraz p. Bogumiłą Barańską uczestniczyli w wycieczce do Wisły i okolic.  

Wyprawa górska rozpoczęła się w Ustroniu, skąd uczniowie udali się żółtym szlakiem na Małą Czantorię. Wędrówka przebiegała sprawnie, pogoda dopisywała i zachęcała do dalszej wyprawy. Po odpoczynku na Małej Czantorii automatycy nie spoczęliśmy na laurach i zielonym szlakiem dotarli na Czantorię Wielką (995m n.p.m.). Następnie powędrowali do miejsca noclegowego – schroniska Soszów.  

Drugiego dnia odwiedzili Chatę Kawuloka, która w autentyczny sposób oddaje warunki, w jakich żyli mieszkańcy Istebnej w drugiej połowie XIX w. Tu wysłuchali gawędy i gry na instrumentach pasterskich. Szlakiem Zabytków Techniki uczniowie dotarli do Muzeum Ustrońskiego, aby podziwiać eksponaty dotyczące historii miejscowego hutnictwa i kuźnictwa, etnografii i sztuki.  

Wycieczkę uważamy za bardzo udaną!