XXII Dzień Papieski

16 października 2022 r. odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Papieskiego. Tradycyjnie już organizacją uroczystości zajęła się społeczność naszej szkoły, a w działaniach tych wsparła nas Kleszczowska Orkiestra Dęta. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym spotkaniem pod pomnikiem św. Jana Pawła II, gdzie przedstawiciele instytucji i placówek oświatowych z terenu Gminy Kleszczów złożyli kwiaty i znicze.

Wierni odśpiewali „Barkę” przy akompaniamencie orkiestry. Następnie wszyscy udali się na uroczystą Mszę św., podczas której nasi uczniowie: Magdalena Domagała, Miłosz Dylak, Igor Rutkowski, Krzysztof Szafrański czytali modlitwy i śpiewali psalmy. Podczas nabożeństwa młodzież naszej szkoły: Julia Ściebura, Wiktor Falarz, Otylia Turlejska, Maria Nagoda, Zuzanna Kamińska, Julia Tkacz, przedstawiła montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Blask prawdy”. Kolejnym punktem obchodów XXII Dnia Papieskiego było nagrodzenie laureatów konkursów: plastycznego i wiedzy o Janie Pawle II. Przy tej okazji można było obejrzeć konkursowe prace plastyczne wykonane przez najmłodszych mieszkańców gminy Kleszczów.

Dyrektor naszej szkoły pani Agnieszka Nagoda – Gębicz wraz panem Sławomirem Chojnowskim Wójtem Gminy Kleszczów i panią Katarzyna Biegałą przewodniczącą Rady Gminy Kleszczów, wręczyli nagrody i dyplomy. Ostatnim punktem uroczystości była degustacja kremówek papieskich, które przygotował i rozprowadzał Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie. W tym dniu, jak co roku w ramach Dnia Papieskiego odbyła się zbiórka pieniędzy na stypendia, wypłacane uczniom przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.