Projekt Queen Hedvig Scholarship

Z dumą informujemy, że w dniach 24.09-02.10 uczniowie naszego technikum: Jan Pawelec, Marcel Słabosz, Jakub Sztuka, Łukasz Kasprzyk, w ramach stypendium Queen Hedvig Scholarship odwiedzili Dolinę Krzemową, w amerykańskim stanie Kalifornia. W tym prestiżowym projekcie, którego nagrodą był wyjazd do USA, udział wzięli uczniowie z 12 najlepszych szkół średnich w Polsce. Głównym celem projektu było poznanie najbardziej innowacyjnych firm i laboratoriów na świecie oraz wsparcie licealistów w kształtowaniu własnych ścieżek edukacji i rozwoju.

Program wyjazdu był wyjątkowo bogaty. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili m.in.:

· SRI International,
· Centralę LinkedIn,
· Centralę Google,
· Stanford University,
· UC Berkeley,
· California Academy of Sciences,
· San Francisco Museum of Modern Art,
· Academy Museum of Motion Pictures,
· Monte Vista High School,

gdzie spotkali się z osobami zarządzającymi, pracownikami oraz studentami, którzy chętnie dzielili się własnymi doświadczeniami jakie zdobywali na drodze do osiągniecia swoich pozycji.

Swoje spostrzeżenia oraz emocje, jakie towarzyszyły tygodniowemu pobytowi, uczniowie relacjonowali na bieżąco w mediach społecznościowych. Poniżej prezentujemy tylko wybrane wpisy. Pełna relacja na Facebooku i Instagramie Queen Hedvig Scholarship.

https://www.facebook.com/queenhedvigscholarship

https://www.instagram.com/queen.hedvig.scholarship/

26.09
https://www.instagram.com/p/Ci_ZGmGhVYm/ EY

27.09
https://www.instagram.com/p/CjCZecXOw31/ LOT

28.09
https://www.instagram.com/p/CjE_JACuBcw/ ORLEN

29.09
https://www.instagram.com/p/CjHOSl0oMEJ/ PKO

30.09
https://www.instagram.com/p/CjTfV4II2lC/ KGHM

A wszystko to było możliwe dzięki Organizatorowi Głównemu: Queen Hedvig Academy, Współorganizatorowi: Fundacji im. Księcia Józefa Poniatowskiego Wspomagania i Rozwoju Nowoczesnej Szkoły oraz przy ogromnym wsparciu Sponsorów: EY, Fundacji ORLEN, KGHM i Darczyńców: Fundacji PKO, Polskich Linii Lotniczych LOT, Fundacji Grupy PKP. Gratulujemy Stypendystom i z niecierpliwością czekamy na drugą edycję Queen Hedvig Scholarship!