Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia.

Młodzież internacka aktywnie włączyła się w obchody tego dnia. Wspólnie z wychowawcą przygotowała z tej okazji gazetkę, w której znalazły się najważniejsze i najistotniejsze fakty dotyczące zdrowia psychicznego. Dodatkowo z pogadanek i udostępnionych przez wychowawcę materiałów wychowankowie dowiedzieli się m.in, że zdrowie psychiczne to zdrowy rozwój każdego z nas dlatego powinniśmy o nie dbać każdego dnia, że pomimo przeciwnościom losu szukanie pozytywów jest niezwykle ważne dla zachowania równowagi psychicznej i emocjonalnej. Młodzież otrzymała również wskazówki w ramach działań profilaktycznych – jak powinna radzić sobie ze złością i złym samopoczuciem oraz gdzie może uzyskać wsparcie w kryzysowych sytuacjach życiowych.