Gminne Obchody Święta Niepodległości – 10.11.2022

10 listopada 2022 r. pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz wraz z pocztem sztandarowym szkoły w składzie: Miłosz Dylak, Alicja Rosa, Julia Włodarczyk, Małgorzata Podlejska pod opieką pana Marka Jarząbkowskiego uczestniczyli w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się na placu przed Urzędem Gminy w Kleszczowie od podniesienia biało-czerwonej flagi na maszt i udział w ogólnopolskim projekcie „Pod Biało-Czerwoną”, po czym nastąpiło przejście ulicą Główną przed Pomnik Niepodległości w Kleszczowie, gdzie złożeniem wiązanek biało-czerwonych kwiatów uczczono pamięć o bohaterach zasłużonych dla odzyskania przez Polskę niepodległości. Dalszy ciąg świętowania 104. rocznicy odzyskania niepodległości odbywał się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie. Zebrani w sali widowiskowej mieli okazję uczestniczyć w Wieczornicy Patriotycznej „Bez tej miłości nie da się żyć…”, przygotowanej przez Publiczne Przedszkole Samorządowe w Łękińsku.