Obchody Międzynarodowego Dnia Łamańców Językowych

W poniedziałek 14 listopada obchodziliśmy w internacie Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. Łamańce językowe uwielbiane przez dzieci jak i dorosłych wymagają dobrej dykcji i wymowy. I chociaż bywają trudne, wiele z nich może pomóc w nauce języka. Jest to również świetny sposób na naukę nowych słówek albo naukę wymowy pewnych fraz. Nasza młodzież poradziła sobie znakomicie z „gimnastyką języka” podejmując to niełatwe wyzwanie w oparciu o udostępnione przez wychowawcę zwroty, powiedzonka i wierszyki o różnym poziomie trudności.

Z klasyków mieliśmy np. „ stół z powyłamywanymi nogami”, ale bywały także trudniejsze wyrażenia jak „Wyrewolwerowany rewolwerowiec wyrewolwerował swój nie wyrewolwerowany rewolwer”. Powyższe święto cieszyło się ogromną popularnością wśród wychowanków, znakomicie się przy tym bawili.

Za dziś bardzo dziękujemy i zapraszamy do świętowania za rok.