Szlachetna Paczka

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich czasem wyjątkowym – to okres oczekiwania, podsumowania kończącego się roku oraz dzielenia chwil z najbliższymi. Świat zwalnia, a my mamy okazję spojrzeć na otaczających nas ludzi z innej perspektywy. Możemy wówczas dostrzec, jak wielu z nich potrzebuje naszej pomocy.

Tak samo jak w zeszłym roku i w tym nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetnej Paczki, w której mogliśmy pomóc wybranej rodzinie. Postanowiliśmy zająć się potrzebami pani Renaty – miłej i sympatycznej osoby, która cierpi na Zespół Marfana, a także jest po dwóch udarach mózgu oraz udarze rdzenia kręgowego.

Klasy 4m i 2b wraz z opiekunami – panią Olgą Karasińską oraz panią Iloną Bujacz – przygotowały dwa kiermasze charytatywne w dniach 28 listopada oraz 6 grudnia. Podczas kiermaszów można było zakupić drugie śniadanie, słodką przekąskę a nawet ciepłą herbatę czy kawę. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły chętnie wspomagali kiermasz piekąc na niego przeróżne słodkości, a także je kupując. Akcje wspomóc można było indywidualnie, ale również grupowo – wiele klas chętnie przekazało na zbiórkę wybraną przez nie sumę pieniędzy.

Ostatecznie udało się zebrać aż 6858 złotych! Pozwoliło to nam na spełnienie wszystkich potrzeb rodziny – zakupiliśmy pralkę, odkurzacz, prysznic z akcesoriami, żywność długoterminową, pieluchomajtki, środki czystości, ręczniki, zestaw do rehabilitacji kończyn górnych, ciepłe swetry oraz przekazaliśmy bon na buty dla pani Renaty. Podjęliśmy również decyzję, aby pozostałe pieniądze przeznaczyć na zbiórkę dla Jasia Czarneckiego – chłopca z Pajęczna walczącego z SMA.

To wszystko nie udałoby się nam bez Was! Pragniemy podziękować Wszystkim za tak duże zaangażowanie w akcję. Każda złotówka ma dla nas ogromne znaczenie, a zbiórka nie mogłaby się odbyć bez Waszej pomocy.