Zawody Okręgowe XLIX Olimpiady Wiedzy Technicznej

4 stycznia 2023 r. nasza szkoła -już po raz piąty – była gospodarzem zawodów okręgowych XLIX Olimpiady Wiedzy Technicznej, której organizatorem jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT z siedzibą w Warszawie.

W okręgu łódzkim do zawodów II stopnia zakwalifikowało się 40 uczniów, a przystąpiło 36. Wszyscy startowali w grupie elektryczno-elektronicznej.

Na otwarcie zawodów Dyrektor naszej szkoły p. Agnieszka Nagoda-Gębicz oraz:

· Dr hab. inż. Ewa Korzeniewska prof. Politechniki Łódzkiej – członek Komitetu Głównego OWT w Warszawie, Członek Komitetu Okręgowego OWT w Łodzi Prodziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej,

· mgr Barbara Świetlik – Sekretarz Łódzkiego Komitetu Okręgowego OWT

· mgr inż. Krzysztof Makowski – członek Komitetu Okręgowego OWT w Łodzi. Kierownik Pracowni Edukacji Przedzawodowej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, członek komisji zawodów okręgowych XLIX OWT

wygłosili mowy powitalne i przypomnieli zasady zawodów. Następnie uczestnicy zawodów przeszli do sal, w których pod czujnym okiem członków Komitetu Okręgowego przez 2,5 h rozwiązywali zadania.

Zawody II stopnia wyłonią ścisłą czołówkę, która weźmie udział w finale OWT. III etap zawodów zaplanowany jest na 1 kwietnia 2023 roku.

Uczestnikom życzymy satysfakcjonujących wyników w eliminacjach, a najlepszym – udziału i sukcesów w zawodach finałowych w Warszawie.