„Klementyna” WAGO po raz kolejny w TNT

W środę 1 lutego 2023 r. przed naszą szkołą po raz kolejny zaparkował samochód prezentacyjny firmy WAGO o wdzięcznym imieniu „Klementyna”. Stanowi on mobilne laboratorium i centrum szkoleniowe światowego lidera w dziedzinie produkcji osprzętu łączeniowego.

W prezentacji bogatej oferty produktów firmy Wago uczestniczyli uczniowie klasy Im, It i IIIt. Na ścianach świeżo zmodyfikowanego i odnowionego samochodu wyeksponowane są wszystkie grupy asortymentowe, od złączek listwowych po komponenty do automatyki. Dzięki prezentacji i pokazom uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technikami wykonywania połączeń w szafach sterowniczych i układach automatyki. W trakcie zajęć prowadzonych przez p. Piotra pracownika firmy WAGO uczniowie mogli poznać w praktyce jak wykonuje się szybkie połączenia. Poznali także zalety produktów wykonanych na bazie niezawodnej i bezpiecznej technologii sprężynowej. Wśród uczniów największe zainteresowanie wzbudzał efektowny eksperyment ukazujący zachowanie złączki sprężynowej przy próbie zwarcia.