Olimpiada Geograficzna

W dniach 04-05 lutego 2023 roku odbyły się wojewódzkie zawody XLIX Olimpiady Geograficznej. Na Uniwersytecie Łódzkim naszą szkołę reprezentowali: Maksym Gwadera (4a), Filip Gaik (3a), Witold Jędrzejczak (2b), Krzysztof Szafrański i Michał Wilk (2a). Bardzo wysoką, bo 7 lokatę w województwie zajął Witek. Po weryfikacji wyników w całej Polsce, w połowie marca, zostanie ogłoszona lista zawodników, którzy będą brali udział w ogólnopolskich zawodach finałowych. Kwalifikacja do zawodów finałowych jak i uzyskanie tytułu finalisty lub laureata Olimpiady powoduje, że uczeń nie podchodzi do matury na poziomie rozszerzonym z geografii, a na świadectwie maturalnym uzyskuje wynik 100%. Trzymamy kciuki żeby Witkowi z jego wysokim wynikiem udało się dostać do zawodów na szczeblu krajowym!