Myśli mają moc!

Dzień pozytywnego myślenia to kolejna okazja do promowania w internacie optymizmu na co dzień. Myśli mają moc oddziaływania na to jak reaguje nasze ciało (fizjologia), co czujemy (emocje) i jak będziemy działać (zachowanie). Pozytywne myślenie to przede wszystkim dobre nastawienie do świata i innych ludzi. Jeśli uświadomimy sobie, jak ważną rolę w życiu odgrywa nastrój i to, jak kreujemy własne myśli, to będziemy na dobrej drodze do sukcesu. Co istotne pozytywne nastawienie sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, a człowiek szczęśliwy uczy się więcej i pamięta dłużej. Dlaczego? Dwa hormony związane z dobrostanem: dopamina i serotonina – docierają do ośrodków odpowiedzialnych za pamięć i uczenie się. Pozytywne nastawienie przyda się w taki razie również w uczeniu się. Zatem łapcie pozytywną moc z naszego słoika szczęścia!