XII edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej za nami  

15 lutego po raz dwunasty aula kompleksu Solpark rozbrzmiała przebojami w wykonaniu młodych artystów. 38 uczestników z dwudziestu dwóch szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego, radomszczańskiego, pajęczańskiego i piotrkowskiego zaśpiewało utwory z ulubionych filmów, gdyż tegorocznym motywem przewodnim była „Piosenka Filmowa”. Byliśmy pod wrażeniem wysokiego poziomu umiejętności wokalnych i językowych wszystkich wokalistów.

Uczestników oceniało jury w składzie: p. Sławomir Szafrański – przewodniczący, nauczyciel muzyki, kapelmistrz Kleszczowskiej Orkiestry Dętej oraz dyrygent Kleszczowskiego Chóru Mieszanego „Sonore”, p. Sylwester Czank – nauczyciel muzyki, multiinstrumentalista, instruktor Kleszczowskiej Orkiestry Dętej, p. Małgorzata Bugajska – nauczyciel języka angielskiego.  

Tegoroczni zwycięzcy konkursu: 

 • I miejsce
  • Mikołaj Kuchciak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Pajęcznie) 
 • II miejsce
  • Nikola Krupa (Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim)  
 • III miejsce
  • Pola Gągała (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie) 
  • Magdalena Maciołek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciszynie)  
  • Michalina Wojdala (Szkoła Podstawowa nr 5 w Bełchatowie)  
 • Wyróżnienia  
  • Bianka Cybulska (Szkoła Podstawowa w Kleszczowie) 
  • Lena Lechowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Pajęcznie) 
  • Iza Mikołajczyk (Szkoła Podstawowa w Łękińsku) 

Poza wysłuchaniem pięknych utworów w wykonaniu młodych artystów, publiczność oraz przybyli goście mogli wziąć udział w quizie muzycznym związanym z tematem przewodnim konkursu – filmowymi przebojami. 

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę oraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.