Mamy Laureata i trzech Finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

24 lutego 2023 r., pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, odbył się III etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, której organizatorem jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

W zmaganiach centralnych uczestniczyło 5 uczniów z naszego technikum, odnosząc ogromny sukces.

Tytuł Laureata uzyskał Jakub Sztuka z kl. IV tg, który zajął 3 miejsce w kraju w grupie tematycznej: automatyka.

Finalistami zostali:

  • Marcin Nowacki z kl. IV mg – zajął 7 miejsce w kraju w grupie tematycznej: mechatronika
  • Kacper Chałubek z kl. IV m – 8 miejsce w kraju w grupie tematycznej: elektronika
  • Szymon Płuciennik z klasy IV mg – 12 miejsce w kraju w grupie tematycznej: elektryka

Finaliści i laureat weszli w posiadanie Diamentowych Indeksów AGH w Krakowie oraz są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego.

Do ogólnopolskiego etapu awansowali również:

– Szymon Strzelczyk z kl. IV m (15 miejsce w grupie tematycznej: mechatronika), któremu wszyscy dziękują za niezawodny transport i pomoc w organizacji profesjonalnej logistyki na ogólnopolski etap olimpiady aż do Jarosławia;

– Krzysztof Zabłocki z kl. IV mg (17 miejsce w grupie tematycznej: elektronika medyczna)

Uczniowie naszej szkoły pierwszy raz brali udział w tej olimpiadzie i już zapowiadają udział w kolejnych edycjach.

Gratulujemy!!! I zachęcamy wszystkich do udziału w roku szkolnym 2023/2024.

Informujemy, że Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej jest rozgrywana w następujących grupach tematycznych: 1) elektrycznej, 2) elektronicznej, 3) mechatronicznej, 4) teleinformatycznej, 5) elektroniki i informatyki medycznej, 6) informatycznej, 7) automatycznej.

Pierwszych sześciu finalistów z każdej grupy tematycznej zostaje laureatami Olimpiady.

Zawody Olimpiady są trójstopniowe: 1) zawody pierwszego stopnia (etap szkolny), 2) zawody drugiego stopnia (etap A na terenie AGH oraz etap B – na terenie szkoły- gospodarza),

3) zawody trzeciego stopnia (etap finałowy na terenie szkoły-gospodarza) – mają charakter otwarty. Odbywają się oddzielnie dla każdej grupy tematycznej, w obecności zaproszonych gości, opiekunów i pozostałych uczestników zawodów oraz widzów.