Na Kongresie Miast i w MAYA VICTORY

Pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz, p. Aneta Walczyk – kierownik kształcenia praktycznego oraz 7 uczniów naszego Technikum, uczestniczyło w Kongresie Miast Polskiej Stolicy Recyklingu, który odbył się 1 -2 marca w Hotelu Wodnik (Słok/k Bełchatowa). Podczas Kongresu, organizowanego przez Fundację Odzyskaj Środowisko poruszone zostały zagadnienia nowoczesnej edukacji i niestandardowych kampanii społecznych, kwestie smart rozwiązań w miastach, a także oddolnych inicjatyw społeczności lokalnych . Nie zabrakło również dyskusji o ulach z recyklingu, miejskim miodzie i bioróżnorodności. Pierwszy dzień Kongresu, w którym wzięli udział Prezydenci i Wiceprezydenci Miast, Dyrektorzy Jednostek Miejskich, naukowcy i eksperci, zakończyła uroczysta Gala z wręczeniem nagród dla zwycięskiego Miasta i szkoły.

Tajniki recyklingu w praktyce poznaliśmy drugiego dnia Kongresu zwiedzając zakład Maya Victory w Bogumiłowie. W zakładzie zbierania i przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego poznaliśmy m.in. procesy recyklingu elektrycznych śmieci z czerwonych pojemników.