Dzień liczby Pi

W tym roku 14 i 15 marca 2023 r.  uczciliśmy Wielkie Święto Matematyki – Dzień Liczby Pi. Dzień Liczby Pi obchodzony jest 14 marca z uwagi na amerykańską pisownię daty – 3.14. Pierwszy raz świętowano go w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco.. Dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Alberta Einsteina i polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego.

W ramach obchodów uczniowie naszej szkoły 14 marca mieli możliwość wysłuchania wykładu pt. „PIĘKNA I BESTIA (O SZTUCE, DIZAJNIE I   MASZYNACH LICZĄCYCH)” prof. Mariana Oslislo i dr hab. Ksawerego Kaliskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach https://us.edu.pl/wydzial/wnst/wspolpraca/szkoly/swieto-liczby-pi/ oraz sprawdzenia swojej wiedzy o liczbie Pi rozwiązując krótki test wiedzy „Co wiemy o liczbie Pi” (Wyniki)

15 marca gościliśmy na konkursie „Międzynarodowy Dzień Liczby Pi – na wesoło” uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Kleszczów. Uczestnicy w czterech czteroosobowych drużynach mieli okazję wykazać się wiedzą matematyczną, rozwiązując zadania związane z liczbą Pi, twórczym myśleniem oraz sprawnością liczenia. Zawody przebiegały w miłej i zabawnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku. Dzień ten był okazją do dobrej zabawy oraz oswojenia uczniów z matematyką.

Nagrody dla uczestników zostaną wręczone podczas Dnia Otwartego Szkoły- 30 marca!

Serdecznie dziękujemy nauczycielom matematyki za przygotowanie uczniów do konkursu.

Do zobaczenia w przyszłym roku!