Tydzień Wartości Życia 20.03.23-24.03.23r.

W dniach 20.03.23-24.03.23r. będziemy obchodzić w naszej szkole trzecią edycję Tygodnia Wartości Życia, Jest to projekt, który przeprowadzamy w ramach szkolnego „Planu działań kształtowania postaw i wychowania do wartości”, który jest spójny i zawiera się w „Programie Wychowawczo-Profilaktycznym” szkoły. 

Tydzień Wartości Życia będziemy realizować podczas lekcji religii, etyki oraz zajęć z wychowawcą. W tym roku tematem przewodnim jest choroba alkoholowa, a zajęcia z uczniami poprowadzą specjaliści szkolni, katecheci oraz wychowawcy.

Ponadto w czwartek będziemy gościć psychoterapeutkę do spraw uzależnień panią Beatę Marczyk, która przybliży uczniom tematykę związaną z powstawaniem i rozwojem uzależnienia od substancji psychoaktywnych, jak wygląda psychoterapia i jakie kompetencje życiowe oraz zasoby mogą zapobiec alkoholizmowi.

Psycholog szkolny Marzena Jakubowska-Brożyna

Zdjęcie rąk osób, które wznoszą toast, zdjęcie osoby która rozerwała kajdany uzależnienia