WIEM, POTRAFIĘ, RATUJĘ

6 marca 2023 roku, Filia UJK w Piotrkowie Trybunalskim gościła uczestników I edycji konkursu medycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych „WIEM, POTRAFIĘ, RATUJĘ”. Młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatów – piotrkowskiego, tomaszowskiego i bełchatowskiego rywalizowała w części teoretycznej i praktycznej konkursu, którego celem było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy poprzez pogłębienie wiedzy uczniów na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym oraz zapoznanie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie przywracania funkcji oddechowej i krążeniowej u niemowląt, dzieci i dorosłych (prezentacja ćwiczeń na fantomach medycznych).

W zmaganiach uczestniczyło 19 drużyn, z których najlepszymi okazały się reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Kleszczowie zajmując I miejsce (Milena Witkowska, Weronika Wójcik, Natalia Słok) oraz II miejsce (Alicja Rosa, Julia Włodarczyk, Oliwia Szczukocka).  

Patronat nad imprezą objęli: Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak. Sponsorem wydarzenia była Firma Meduza.
Zwycięzcy konkursu otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.