Uczniowie Technikum Nowoczesnych Technologii z Kleszczowa programują aplikację SMART HOME

„Technologia SMART to obszar, który wkracza w coraz więcej dziedzin naszego życia, co m.in. czy ni go jednym z najszybciej rozwijających się trendów technologicznych”- czytamy na stronie Polskiej Rady Technologicznej. „Codziennie mamy przy sobie i korzystamy z osobistych urządzeń smart, jak smartfon lub smartwatch. W naszych domach znajdują się smart telewizory, lodówki czy żelazka. Wkraczamy przez to w erę smart home czy szerzej smart city”.

Inicjatorem powołania Polskiej Rady Technologicznej był dr inż. Marek Pawłowski, który obecnie jest prezesem tego stowarzyszenia a wcześniej był nauczycielem przedmiotów zawodowych TNT w Kleszczowie. Dzięki inwencji uczniów 24 marca 2023 roku Pan dr inż. Marek Pawłowski przeprowadził z uczniami klasy II M szkolenie z programowania oraz obsługi aplikacji Smart Home firmy Grenton w parku naukowo- technologicznym Bionapark w Łodzi. Uczestnikami szkolenia byli także opiekunowie, Pani Marta Szataniak oraz dr inż. Sławomir Pawłowski.