Filip Gaik, reprezentował naszą szkołę w prestiżowej Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

1 oraz 2 kwietnia 2023 roku odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Pierwszy raz w historii jego uczestnikiem był uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie, Filip Gaik. Aby dostać się do zmagań w Warszawie, Filip musiał przejść etap szkolny oraz okręgowy obejmujące wiedzę z zakresu bloku stałego oraz zmiennego, traktującego w tym roku o wyborach we współczesnym świecie.

W stolicy Polski zmagania odbywały się najpierw na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie konkursowicze pisali test online. Następnie zmagania przeniosły się na Krakowskie Przedmieście, gdzie odbywał się etap ustny. Kwalifikowało się do niego 60% najlepszych z pierwszej odsłony zmagań. Filipowi nie udało się znaleźć w najściślejszej czołówce, choć zabrakło niewiele. Przygotowane były jednak inne atrakcje, bowiem wszyscy uczestnicy zaproszeni byli na zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. W niedzielę natomiast, po quizie pokazowym dla najlepszej dziewiątki Olimpiady, który wyłaniał najlepszych z najlepszych, odbyły się spotkania z Szymonem Hołownią, Tomaszem Zimochem oraz Andrzejem Halickim.

Choć nagrody pieniężne o wspólnej wartości ponad 100-tysięcy złotych oraz liczne upominki od sponsorów ominęły naszego ucznia, zebrał on jednak doświadczenie i poznał wielu ciekawych ludzi.

Zachęcamy wszystkich do brania udziału w przyszłych edycjach tej najbardziej prestiżowej z olimpiad przedmiotowych.

logo olimpiady