Finał XXI Olimpiady Lingwistyki Matematycznej- tytuł laureata dla Maksyma Mosiewicza. 

15-16 kwietnia odbył się finał XXI Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. W tym czasie uczestnicy wzięli udział w wykładzie prof. Anny Turula „Morfologia jest w formie” oraz zwiedzali Hydropolis- Muzeum wody w podziemnym zbiorniku – cysternie Wrocławia. W zmaganiach finałowych uczestnicy rozwiązywali 3 zadania. Uczeń klasy 4mg Maksym Mosiewicz, który już po raz drugi dotarł do finału olimpiady, zajął ostatecznie 9 miejsce i zakończył udział w zmaganiach otrzymując tytuł laureata. Olimpiada Lingwistyki Matematycznej jest olimpiadą interdyscyplinarną i może zwalniać z postępowania rekrutacyjnego na uczelnie wyższe, jest to jednak decyzja senatorów tych uczelni, np. na Uniwersytecie Jagiellońskim tytuł laureata pozwala uzyskać maksymalny wynik kwalifikacyjny na wszystkie kierunki, gdzie brana pod uwagę jest matematyka. 

Gratulujemy Maksymowi sukcesu!