II edycja Szkolnego Turnieju GeoGuessr

Dnia 18.04.2023r. w naszej szkole odbyła się druga już edycja Turnieju GeoGuessr. Jest to geograficzna gra komputerowa, w której zadaniem użytkowników jest odgadnięcie swojego położenia na podstawie obrazów z Google Street View. Turniej poprzedzony był warsztatami przeprowadzonymi przez wiceprzewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Filipa Gaika. Choć zadanie, przed którym stanęli uczestnicy Turnieju nie było proste – gra wymaga bowiem nie tylko wiedzy geograficznej, ale również umiejętności logicznego myślenia czy spostrzegawczości – to w tym roku, podobnie jak i w zeszłorocznej edycji, udział wzięła ponadprzeciętna liczba uczniów. Uczestników było aż 136!

Do finału Turnieju przeszła jedynie najlepsza 24, spośród której wyłoniono trójkę najlepszych.

Oto oni:

  • I miejsce – Krystian Cywiński 1m
  • II miejsce – Bartosz Siewierski 1a
  • III miejsce – Krystian Wiśniewski 1t.

Pozostałymi finalistami byli: Paweł Trzciński, Weronika Długaszek, Eryk Pastusiak, Przemysław Muskała, Maksym Gwadera, Oliwier Ołubek, Antoni Rejek, Maciej Tomczyk, Filip Wierzbicki, Antoni Łażewski, Patryk Firmanty, Konrad Olczyk, Antoni Bujacz, Leonard Bandos, Konrad Widawski, Michał Moreń, Filip Tomczyk, Aleksandra Płuska, Krzysztof Szafrański, Maksymilian Mieszczankowski, Maciej Godlewski.

Komisja Konkursowa (w składzie przewodniczący – Filip Gaik, kierownik organizacyjny – Aleksandra Gal, sekretarz – Katarzyna Dwornik, członkowie komisji – Patrycja Kotlewska, Bartłomiej Matyja) pragnie również uhonorować kilku wyróżniających się członków. Są to: • Bartosz Palma 2t • Błażej Krzak 4t • Dawid Bokwa 4mg. Nadzór merytoryczny nad Turniejem sprawowała nauczyciel geografii p. Marzena Klima. Nagrody dla najlepszych uczestników ufundowane zostały przez Radę Rodziców. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się tego niezwykłego wyzwania i serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłym roku.