2 laureatów i 2 finalistów ogólnopolskiego konkursu „Polska – Węgry – Historia Przyjaźni”

Igor Rutkowski z klasy IIm oraz Maksymilian Zawiślak z klasy IIIm zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska-Węgry – Historia Przyjaźni”. Tytuł finalisty uzyskali: Malwina Guc z klasy IIa i Przemysław Muskała z klasy IIIm.

„Polska-Węgry – Historia Przyjaźni” to konkurs historyczny organizowany przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka, którego celem jest podkreślenie przyjaźni pomiędzy dwoma europejskimi narodami. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki.

Tegoroczna – II edycja poświęcona była trzem postaciom historycznym: Świętej Kindze, generałowi Józefowi Bemowi i Stefanowi Batoremu.

W rozgrywce finałowej, która miała miejsce 4 kwietnia 2023 r., naszą szkołę reprezentowali:

  • z klas technikum: Igor Rutkowski, Maksymilian Zawiślak, Przemysław Muskała  – ich opiekunem merytorycznym była p. Aneta Walczyk  
  • z liceum : Malwina Guc – pod opieką p. Agnieszki Kubś.

Wyżej wymienieni uczniowie zostali wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych, które odbyły się 15 marca 2023 r., uzyskując wymagane minimum 85% punktów. W obu etapach uczniowie rozwiązywali test składający się z 18 pytań jednokrotnego wyboru oraz 2 pytań otwartych.

Ogłoszenie finalistów i laureatów II edycji konkursu miało miejsce 18 kwietnia, a podsumowanie odbędzie się podczas gali finałowej w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie po 20 maja br..