Wojewódzki etap Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

13 maja 2023 Okręgowy Odział Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował okręgowy etap Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wygląd bardzo realistycznie.

Konkurs organizowany jest w przestrzeni miejskiej, po to, aby jak najwięcej osób mogło być świadkami rywalizacji Mistrzów Pierwszej Pomocy. Dzięki temu osoby, które widzą, jak należy udzielić pierwszej pomocy, oswajają się z tą trudną i stresującą sytuacją.
Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Naszą szkołę i powiat bełchatowski reprezentował zespół z klas ratowniczo-medycznych w składzie:

Alicja Rosa (kapitan), Weronika Wójcik, Natalia Słok, Julia Włodarczyk, Oliwia Szczukocka  – wywalczyli 2 miejsce.

Gratulujemy!