Queen Hedvig Scholarship

Queen Hedvig Scholarship jest unikatowym projektem skierowanym do uczniów najlepszych liceów ogólnokształcących i techników w Polsce. Projekt ten polega na przyznaniu uczniom stypendiów w formie wyjazdu do Doliny Krzemowej w Kalifornii. 

 Pięciu uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu Konkursu: Łukasz Jabłoński, Antoni Łażewski, Tomasz Płomiński, Szymon Strzelczyk, Adam Rzepecki. Aktualnie trwają rozmowy z  Radą Stypendialną. Kandydaci przygotowują własne wystąpienia i prezentują je,  a następnie odpowiadają na pytania Rady Stypendialnej. Ten etap ma charakter publiczny i przebiega na zasadach podobnych do realizacji programów typu reality show, takich jak np. Dragons’ Den. Transmisję on-line mogą śledzić wszyscy zainteresowani. Link bezpośredni: 

https://www.queenhedvigscholarship.eu/
(link do strony QHS na której można oglądać zmagania uczniów ubiegających się o stypendium do Doliny Krzemowej)

Strona internetowa

 W III etapie uruchomiona zostanie strona, na której wszyscy mogą głosować na swoich faworytów do stypendium. Możemy pomóc spełnić ich marzenia!