Finał Wojewódzki XXV Ogólnopolskiego Turnieju MTM

W dniu 26 maja 2023 roku odbył się Finał Wojewódzki XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który miał miejsce na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Łodzi, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.

Celem turnieju było promowanie bezpieczeństwa drogowego, zwłaszcza wśród młodych kierowców. Organizatorzy podkreślali, że jazda samochodem to nie tylko przywilej, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego, włączając w to pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Niestety, niektórzy młodzi kierowcy, tuż po zdaniu egzaminu i otrzymaniu prawa jazdy, często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zaczynają podejmować ryzykowne decyzje na drodze.

W Finale Wojewódzkim XXV Ogólnopolskiego Turnieju MTM wzięły udział drużyny zwycięskie z eliminacji regionalnych. Konkurs składał się z kilku etapów, w tym części teoretycznej, gdzie uczestnicy odpowiadali na testowe pytania przygotowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Drugi etap polegał na sprawdzeniu umiejętności praktycznych, takich jak jazda samochodem z talerzem „Stewarda”, jazda motorowerem po wyznaczonym porze, przygotowanie pojazdu do jazdy oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Z wielką radością ogłaszamy, że drużyna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych – Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie w składzie Dawid Ciupa, Mikołaj Grzybek, Maciej Wąs zdobyła pierwsze miejsce i zostanie reprezentantem województwa łódzkiego podczas Finału Krajowego, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 13-14 czerwca 2023 roku. Całemu zespołowi życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki.