III Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomocy”

 III i VII Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomocy” dla klas ratowniczo-medycznych, 29 maja 2023 roku podczas turnieju uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych sprawdzali swoje umiejętności z zakresu ratowania ludzkiego życia. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje aż 73 szkół z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w części teoretycznej (test pisemny) oraz praktycznej, podczas której Komisja Konkursowa sprawdzała umiejętność ratowania ludzkiego życia. W przerwie odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Państwową Straż Pożarną z Nowej Rudy oraz Pogotowie Ratunkowe.

Wśród szkół ponadpodstawowych nasze reprezentacje szkoły zajęły: III i VII miejsce w Polsce w klasyfikacji końcowej.

III miejsce zajęły – Milena Witkowska (Dowódca), Weronika Wójcik, Alicja Rosa, Natalia Słok – strata 2 punktów do 1 miejsca.

VII miejsce zajęły – Julia Włodarczyk (Dowódca), Oliwia Bugajska, Oliwia Szczukocka, Roksana Leśniewska, 

 Wśród współorganizatorów znaleźli się: Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej, Pogotowie Ratunkowe w Kłodzku i Świdnicy, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie oraz Centrum Turystyczno – Sportowe w Nowej Rudzie. 
Gratulujemy!