Pierwszy konkurs „Public speaking”

W piątek 26 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs „Public speaking”. Polega on na prezentacji przygotowanego wcześniej w wybranym programie multimedialnym wystąpienia publicznego w języku angielskim w formie Pecha-Kucha. Prezentacja mogła składać się tylko z dwudziestu slajdów prezentujących ilustrację (nie tekst), a każdy mógł trwać tylko dwadzieścia sekund. Wystąpienie trwało więc sześć minut i czterdzieści sekund. Tematem przewodnim była Kultura. Prezentacje przygotowane przez uczniów były różnorodne, pomysłowe i bardzo interesujące, np. o teatrze lalek, o jedzeniu, o kulturze Wielkiej Brytanii, o kulturze Japonii, o filmach z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

W konkursie zwyciężyli:

I miejsce – Łukasz Kasprzak (IV m)

II miejsce – Aniela Wiła (III a)  i Rozalia Skibińska (I a)

III miejsce – Izabela Kralka (I a), Zofia Sujata (II b), Sandra Romaniszyn (III m)

wyróżnienie – Marta Kuc (III a)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wystąpienia oraz odwagi mówienia w języku obcym. Zachęcamy do udziału w przyszłym roku!