IV Ogólnopolskie Zawody Algorytmiczne Centrum Mistrzostwa Informatycznego w Łodzi

W dniach 27 i 28 maja br. odbyły się IV Ogólnopolskie Zawody Algorytmiczne Centrum Mistrzostwa Informatycznego w Łodzi. W zawodach algorytmicznych udział wzięło 128 uczestników i uczestniczek kół CMI, którzy wywalczyli drogę do finałów po zmaganiach w etapach regionalnych organizowanych przez poszczególne uczelnie partnerskie (Politechnikę Łódzką, Politechnikę Warszawską, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Gdańską oraz Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie).

Drużyna uczniów z naszej szkoły (klasa 1m) w składzie:

Szymon Urban, Krystian Cywiński oraz Simon Łęgocki

zdobyła 1 MIEJSCE w kategorii Gnomy.

Warto podkreślić, że pomimo wymagających zadań programistycznych drużyna zgromadziła aż o 60% więcej punków niż zdobywcy 2 miejsca!

Gratulacje Panowie!!

Opiekunem koła informatycznego i zwycięskiej drużyny jest Paweł Kelm.