Tydzień savoir-vivre’u

Mieszkańcy internatu przez cały tydzień uczestniczyli w szeregu wydarzeń promujących kulturę osobistą i znajomość zasad savoir-vivre’u. W ramach obchodu dnia bez krawata, trochę na przekór nasi wychowankowie sprawdzali, czy potrafią prawidłowo wykonać supeł, a w razie problemów uczyli się tej niezbędnej dla kulturalnego człowieka umiejętności. Jednym z wydarzeń była projekcja filmów konkursowych „Od ignoranta do eleganta”. Młodzież miała okazję podejrzeć prace absolwentów naszej szkoły i innych placówek z całego kraju. Każdy mógł wylosować „radę pełną kultury” wśród których znalazły się uniwersalne zasady savoir-vivre’u dotyczącego ubioru, higieny osobistej, zachowania przy stole, powitań itd. Cały czas mieszkańcy mogą korzystać z dostępnej w internacie literatury o tematyce bon tonu.

Kolejnym z elementów tygodnia był konkurs z zakresu dobrych manier, przebiegający w dwóch etapach. Najlepsi na etapie pisemnym byli Maciej i Filip, którzy kilka dni później wzięli udział w etapie ustnym. Chłopcy odpowiadali na pytania o różnym stopniu trudności, musieli również prawidłowo dopasować sztućce. Wyniki konkursu zostały ustalone na podstawie etapu pisemnego i ustnego i przedstawiają się następująco:

I miejsce- Flip Tomczyk

II miejsce- Maciej Gaik

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

I pamiętaj „Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie.” – Antoni Słonimski